Čistění fasád


Zajišťujeme kompletní profesionální servis v čištění fasád po celé ČR a SK

Provádíme odstraňování organických (řasy, plísně, mechy a houby) a atmosférických nečistot (prachové částice, smog, saze a jiné nečistoty).

Každá fasáda vyžaduje údržbu cca každých 2-5 let dle množství exhalací, polétavého prachu v ovzduší a stupně znečištění. Pokud barva na fasádním líci, která jako jediná chrání Váš zateplovací systém je už z větší míry napadená, ztrácí tak své ochranné vlastnosti. 

 Organické a atmosférické nečistoty vytvářejí na povrchu objektů povlak, který nelze umýt pouze vodou, proto pro čištění fasád využíváme speciální čisticí prostředky, které jsou určeny pro všechny typy fasád.

Při čištění aplikujeme fungicidní čistící prostředky na napadenou a zchátralou fasádu. Ty se nechají působit cca 30 minut, po uplynuté době jsou řasy a plísně zlikvidované (zčernají a nežijí). Pokud nedojde k úplné likvidaci řas, nanesení tohoto přípravku opakujeme. Dále na fasádu aplikujeme čistící přípravek a omýváme fasádu nízkým tlakem vody. Přípravek odstraní zbývající mastnoty a špínu na fasádě. Používáme ekologickou technologii šetrnou k životnímu prostředí. Následně zneutralizujeme přípravek a provedeme celkový oplach vodou. K zdárnému konci chybí už jen krok a to je aplikace protiplísňového prostředku, na který je nadstandartní záruka až 7 let.

 Při čištění fasády dodržujeme technologický postup, vypracovaný na základě specializovaného rozboru fasády, který naše firma zpracuje před započetím prací a tím stanoví také maximální možný použitelný tlak pro čistění, aby nedošlo k narušení nátěru fasády.

 Také provádeíme mykologický rozbor omítky, při němž zjišťujeme koncentraci plísní a přítomnost dalších mikroorganismů - tj. bakterií a kvasinek. Na základě provedených rozborů akreditovanou laboratoří zjistíme inhalaci pór na 1 m2. To může způsobovat alergická onemocnění u „vnímavých" jedinců. Důležitou skutečností však je, že spory plísní se mohou šířit z venkovního ovzduší do vnitřních obytných částí domů i při větrání.

Používáme účinné přípravky s fungicidními přísadami, které dokáží plísně a škodlivé mikroorganismy likvidovat, což znamená, že aplikací těchto prostředků dokážeme uvést fasádní líc do původního „zdravého" stavu bez plísní a mikroorganizmů a také prodloužit životnost stávající fasády a její čistý vzhled.

 

 

 

 

 

Poptávkový formulář

Pole označená hvězdičkou jsou povinná!